Как да изберем добър перилен препарат
Перилен препарат, като нов фаворит на пазара на перилни препарати, много потребители не знаят как да изберат препарат за пране. В тази статия експертите по перилни препарати предоставят и няколко съвета за „пулсиране“ на стандартите за перилни препарати по начин „вижте, помиришете и попитайте“. По-долу всеки дава по-точни "съвети" за избор на перилен препарат.
при
Продуктите с превъзходно качество на външен вид нямат примеси или слоеве, видими с просто око; И дефектните продукти имат слоеста структура от дебело дъно и тънка горна част. Междувременно перилният препарат с добър цвят е стабилен на цвят и няма да промени цвета си дори след дълго-срок на съхранение; Бедните могат да имат дисперсия и избледняване. Когато купувате, обърнете внимание на етикета. Опаковката на квалифициран перилен препарат трябва да съдържа името на продукта, нетното тегло, инструкциите за продукта, името и адреса на фабриката, срок на годност и т.н. Моделът на търговската марка върху етикета на продукта трябва да е ясен и трябва да има лющене на мастило.
миризма
Добрият перилен препарат е чист и дълъг-дълготраен аромат, който може да бъде леко кисел и с лека стипчивост.
попитайте
Когато правите покупка, важно е да попитате за историческия произход, професионализма и репутацията на марката на производственото предприятие.
изрежете
Добрият перилен препарат има умерен вискозитет и еднороден състав при докосване с ръка, докато лошият перилен препарат има изключително лепкаво или рядко усещане с утайка на дъното.
Като използвате горните методи, можете основно да изберете перилния препарат, който отговаря на вашите очаквания. Разбира се, има и някои знания за перилните препарати, на които експертите по перилните препарати ви напомнят да обърнете повече внимание:
1. Бързото разтваряне на перилния препарат във вода и равномерното му прилагане върху дрехите води до висока-качествен препарат за пране; Продукти, които се разтварят трудно във вода, изискват продължително разбъркване и имат само локален почистващ ефект, са с лошо качество.
2. Без фосфор: означава защита на околната среда и безопасност.
Може би сте чували за "еутрофикация на водни тела". Вземайки рибарник като пример, ако настъпи „еутрофикация на водни тела“, първо, водораслите и другите микроорганизми в езерцето ще се размножат масово, след това кислородът във водата ще бъде значително намален и след това рибата и скаридите ще умрат от хипоксия... Екологичният дисбаланс на цялото рибно езерце в крайна сметка ще се превърне в застояла вода. Фосфорът в този процес действа като хранително вещество, което стимулира растежа на микробите и нанася голяма вреда на околната среда.
В допълнение, фосфорът може също да повлияе на усвояването на калций от човешкото тяло, причинявайки състояния като остеопороза. Неизползването на перилен препарат, съдържащ фосфор, е защото не е лесно да се отстрани фосфорът по време на процеса на пране на дрехите - в името на здравето трябва да използвате повече вода и повече време за изплакване.
3. Дрехите с флуоресцентни избелващи агенти изглеждат лъскави и нови, но флуоресцентните избелващи агенти само правят дрехите да изглеждат чисти визуално, но в действителност петна все още има.
4. Дрехите, изпрани с препарат за пране, няма да пожълтяват на яката и маншетите, когато бъдат извадени през следващата година.